Czy wrócić już do pracy po leczeniu bólu brzucha z powodu torbieli?

Dzień dobry, przez ból w podbrzuszu wykryto u mnie dwa tygodnie temu czyste jajnika. Z powodu silnego bólu przez te dwa tygodnie byłam na zwolnieniu. Ginekolog stwierdziła że spróbujemy farmakologicznie wysuszyć torbiel. Ból nie jest już tak intensywny ale za każdym gdy wykonuje nawet najmniejszy wysiłek fizyczny, bolże wraca. Pracuję jako kelnerka i stąd moje pytanie: czy powinnam się jeszcze wstrzymać od pracy czy powinnam zaryzykować i wrócić do pracy? Oprócz bólu jakie jeszcze konsekwencje może spowodować wysiłek fizyczny? Dodam że po tygodniu kuracji torbiel zmniejszyła się 0,5 cm ( miała 4,5), a wizytę kontrolną mam w lipcu ( chyba że się nie polepszy to mam wrócić po skierowanie na operację). I kolejne pytanie: czy te objawy ( silny ból przy torbieli, nie jest to pierwsza torbiel którą u mnie wykryto, silne bóle miesiączkowe, itd) maga być objawem endomeyriozy? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Michał Lenard

Takie objawy mogą być spowodowane przez endometriozę, ale jeśli wykryto u Pani torbiel jajnika, to ją należy uznać za przyczynę. Sugeruję Pani wstrzymać się od pracy i w przypadku braku poprawy skierować się do lekarza w celu wykonania operacji. Pozdrawiam!