Czy zmiany zwyrodnieniowe należy leczyć operacyjnie?

RTG kregosłupa L-s prawostronne skrzywienie ,zmiany deformacyjne na przednim a zwlaszcza bocznym zarysie dolnych kregow, zwezenie tarczy miedzy kregowej L5 -s1-cechy dyskopati,wezsza tarcza miedzykregowa L4-L5,GUZKI Schmorla L1-L2,zmiany zwyrodnieniowe.Do jakiego lekarza udac się.Czy bedzie operacja

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, proszę skierować się do ortopedy, w zależności od decyzji lekarza konieczna może się okazać konsultacja neurochirurgiczna. Decyzja o operacji nie zależy tylko i wyłącznie od wyniku badania RTG, konieczne może się okazać wykonanie rezonansu magnetycznego, jednak kwalifikacja opiera się także na badaniu lekarskim i decyzji samego pacjentka o poddaniu się operacji.