Data zapłodnienia u 30-latki

Jeśli 20.07.2014 miałam pierwszy dzień ostatniej miesiączki a CRL w 6tyg 1 dzień pokazywało 6 mm a w 9tyg 5 dzień 33 mm natomiast w 12 tyg 2 dzień 69 mm to czy możliwe jest żebym zaszła w ciąże przed 20.07. Cykle mam regularne 24 a 26 dni. Od którego tygodnia dzieci rośna już we własnym tempie bo wiadomo że jedne rodzą się mniejsze drugie większe?

Lek. Tomasz Budlewski

Termin porodu a zarazem przybliżony termin poczęcia powinien być ustalony na zasadzie pierwszego dnia ostatniej miesiączki lub na pierwszym badaniu usg. Możliwość zajścia w ciąże przed 20.07 jest możliwa ponieważ niekiedy mimo ciąży krwawienie miesiączkowe może wystąpić, ale bywa to raczej rzadko. Proponuję udać się do ginekologa.