Dlaczego 2,5-letnie dziecko budzi się z płaczem?

Witam! Mam problem z moim 2,5 letnim synkiem. Mianowicie od pół roku nasz synek budzi się w nocy z płaczem i krzykiem. Od czasu kiedy się przeprowadziliśmy do nowego domu jest jeszcze gorzej, synek budzi się z płaczem zawsze o tej samej porze tj. 00.00 – 01.00, jak go pytamy dlaczego płacze to jeszcze głośniej krzyczy, wziąć może go tylko tata, mnie nie daje się dotknąć tylko krzyczy że się mnie boi, tak też reaguje na sypialnię w której razem śpimy, nie chce tam być, ucieka do salonu. W salonie siedzi i też płacze dopóki mąż go czymś nie zabawi, ale jak się już rozbawił to nie chcę iść już spać i trwa to do ok. 6.00 rano. Za każdą próbą położenia go do spania od razu wpada w płacz, o sypialni nie ma mowy. Ja nie mogę się do niego zbliżać, ani siedzieć w zasięgu wzroku, bo również wpada w płacz. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale wcześniej mieszkaliśmy na 30 m2. Teraz mamy duży dom. Mamy też starszą córkę (7 lat). Ich relacje są trudne. Córka jest zazdrosna, wszystko mu zabiera, niczego nie pozwala dotykać. Synek znów cały czas ją za to bije, gryzie i często przez nią płacze. Dodam że większość czasu jestem z dziećmi sama, mąż pracuje do późna. Ale w ciągu dnia synek przyjdzie przytuli się, pobawimy się razem, wszystko jest ok. Fakt że często próbuje na nas wymusić coś płaczem. Byliśmy z tym u naszego pediatry, ale on to bagatelizuje bo mały w gabinecie zachowuje się normalnie. Przepisał nam tylko w razie potrzeby Hydroksyzynę w syropie i Sedalia. Jesteśmy wykończeni tą sytuacją. Nie wiemy co dzieje się z naszym dzieckiem, szczególnie mi –matce- nie daje to spokoju. Błagam, proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy np zmienić otoczenie np u dziadków aby spędzić z nim noc ? Jeśli wtedy będzie również taka reakcja to ponowna wizyta u pediatry i Ew rozszerzenie diagnostyki , a jak z moczeniem ? Tzn w nocy Pielucha czy już bez ?