Dlaczego dziecko kładzie się na brzuszku?

Witam, od pewnego czasu obserwuje u mojego15-miesięcznego synka, że zdarza mu się zwłaszcza wieczorami kłaść na brzuszku na podłodze. Chwilę leży i zaraz wstaje. Czasami takie leżenie zdarza się5-6 razy. Poza tym nie przejawia innych niepokojących objawów. Wręcz przeciwnie. Czy mam się martwić takim zachowaniem? Pozdrawiam

Witam!
Samo ukadanie się na brzuszku.raczej nie świadczy o niczym niepokojącym. Być może dziecko ćwiczy umiejętności ruchowe,.w tym konkretnym przypadku przyjmowanie określonej pozycji ciała,.którą następnie samo zmienia.
Ale oczywiście warto obserwować dziecko, aby nie pominąć zachowań, które mogą być w jakiś sposób niepokojące.
Pozdrawiam, JPluta

Jeżeli dziecko prawidłowo się rozwija, to nie ma się czym martwić. Dziecko ćwiczy i udoskonala swoje umiejętności ruchowe a pozycja na brzuszku generalnie jest zdrowa, bo usprawnia mięśnie grzbietu.
Może Pani oczywiście przy okazji wizyty kontrolnej opowiedzieć o swoich obawach lekarzowi, ale kładzenie się na brzuszku samo w sobie nie jest niczym niepokojącym.

Pozdrawiam serdecznie.