Dlaczego mężczyzna to robi?

Witam.Byłam w związku z kilka lat młodszym mężczyzną.Dzieliło nas 800km.Odeszłam bo mnie nie szanował oszukiwał zdradzał i udalo mi sie to wszystko odkryc co robił i nie dowieżał skad ja wiem duzo moja intuicja mi podpowiadala. Kidyś mi powiedział ze wykozystal moja dobroc. Mija juz 9 mcy zablokowalam go na fb by nie pisal. Od dawna sie nie odzywam i nie reaguje na to co robi bo wiem ze mnie prowokuje nigdy do mnie nie dzwonił tylko pisal.Co jakis czas pisze ale tylko jak jest pod wplywem ze kocha i teskni tak to sie nie odzywa. Dlaczego on mnie krzywdzi po co to robi.Ma lewe konto tam pisze z kobietami lecz mimo to co jakis czas sie odzywa.Wiem ze to manipulacja i toksyczne zachowanie.Prosze mi racjonalnie wytlumaczyc po co to robi i dlaczego nie da mi spokoju. Nie kocha mnie bo gdyby kochal nie krzywdzil by. Co mogla bym zrobić.Meczy mnie to bardzo.

Dzień dobry,
Niestety nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dlaczego on to robi, gdyż mam za mało danych a motywy takiego postępowania mogą być różne. Nie mogę również wypowiedzieć się na temat tego, co powinna Pani zrobić w tej sytuacji bo każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje za które nie mogę brać odpowiedzialności. W moim poczuciu rozwiązanie polegające na nie odzywaniu się do niego jest dobre, gdyż nie chce Pani z nim kontaktu i jest nadzieja, że on po czasie zrezygnuje z szukania go. Jeśli chodzi o próby nawiązania z Panią kontaktu to mogę postawić przykładowe hipotezy. Mężczyzna zdradzający kobietę nie zawsze jest mężczyzną, który nic do niej nie czuje i któremu wcale nie zależy. Ja tego nie wiem, ale być może on coś czuł albo czuje do Pani nadal lub wydaje mu się, że coś czuje i dlatego nie rezygnuje z kontaktu. Kolejna opcja to taka, że być może rozstanie sprawiło że zdał sobie sprawę z tego, że jednak nie była mu Pani obojętna. Istnieje taki tym mężczyzny, który nie szanuje kobiety i który zdradza i najprawdopodobniej zawsze będzie zdradzał, bo inaczej nie potrafi. Z pewnością była to dla Pani toksyczna relacja i to dobrze, że miała Pani odwagę definitywnie ją zakończyć. Na ten moment warto zachować spokój i starać się nie przejmować próbami nawiązania przez niego kontaktu. Mam nadzieje, że problem sam dobiegnie końca i ten mężczyzna zrezygnuje z pisania wiadomości.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/