Związek z mężczyzną mitomanem

Witam, Moj chlopak jest mitomanem. Chciałabym mu pomóc ale jednocześnie czuje że ten zwiazek mnie niszczy. Jestem bardzo rozdarta bo on z jednej strony jest bardzo dobry kochany czuły i opiekuńczy ale z drugiej ciągle kłamie i krzywdzi mnie. podświadomie wiem ze nie moge pozwolić na to żeby mnie zniszczył psychicznie ale boje sie to zakończyć bo czuje sie do niego przywiązana i boje sie że nikt mnie nigdy juz tak nie pokocha i nie będzie tak dbał. co moge zrobić w mojej sytuacji ?

WItam serdecznie,

Mitomania to patologiczna skłonność do kłamania, zatajania prawdy i opowiadania zmyślonych historii, przedstawiających najczęściej opowiadającego w korzystnym świetle. Mitomania różni się tym od zwykłego kłamstwa, że osoba opowiadająca sama nie jest w stanie oddzielić prawdy od własnej fantazji. Jeżeli więc tak jest to Pani chłopak jak najszybciej powinien zgłosić się do psychoterapeuty na leczenie.

Trudno mi jednak to zdiagnozować na odległość, bo nie zmam szczegółów :
w jaki sposób Panią krzywdzi czy jego kłamstwa to mity czy też poprostu jakieś kłamstwa aby zataić swoję winę. Może więc alternatywnie można by zacząć od terapii par ? Jeżeli jednak Pani chłopak nie zdecyduje się na żadną z tych alternatyw to
rozważyłbym zakończenie tego związku ponieważ szkodzi on Pani psychice. Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani,

proszę mieć zawsze na uwadze to, że każdy człowiek sam decyduje o tym jak będzie wyglądało jego życie. Sama Pani będzie musiała zdecydować czy chce żyć z mitomanem.
Powinna Pani jednak przede wszystkim wiedzieć, że może być mądrą i silną kobietą, która może spełniać swoje marzenia, będzie miała czas na to co jest dla niej ważne i będzie kochała swoje życie. Bo wszystko, absolutnie wszystko zależy od Pani.

Jeżeli ma Pani obecnie trudności z podjęciem jakichkolwiek decyzji a propos partnera, zachęcam do bezpośredniej rozmowy z psychologiem w Pani miejscu zamieszkania.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl