Dlaczego moje palce są sine?

Dzień dobry, Co może być przyczyną ciemno krwistego/sinawego koloru skóry palców u stóp (na obu stopach jest to ten sam palec, kolejnością "odpowiednik" palca wskazującego u dłoni). Sięgające od paznokcia (w obu palcach sięga ono aż pod płytkę paznokcia, a także, delikatne zmiany skórne widać po boku każdego z paznokci obu palców) aż do mniej więcej połowy palca (biegnie od płytki paznokcia w dół, głównie na przodzie obu palców) które pojawiło się najprawdopodobniej ok. 3 dni i stale się utrzymuje. Dodam że skóra w tych miejscach delikatnie się błyszczy. Nie sądzę też abym ostatnio zranił się w tych miejscach. Ponadto nie zmieniłem w ostatnim czasie środków higienicznych.

Dzień dobry Panu,

zalecam, aby zgłosił się Pan do lekarza specjalisty w celu zbadania zmian. Lekarz po zbadaniu będzie mógł postawić diagnozę i zalecić odpowiedni postępowanie terapeutyczne.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz