Dlaczego nie mam ochoty na seks i pieszczoty?

Mam 18 lat i od ponad pół roku mam chłopaka. Jestem jeszcze dziewicą i troszeczkę się obawiam swojego pierwszego razu, ale wiem, że jestem na to gotowa i chcę zrobić to z moim chłopakiem, bo go kocham. W zeszłym miesiącu po okresie doszło do sytuacji, kiedy prawie to zrobiliśmy, lecz zadzwonił telefon, wynikła sprawa, przez którą musieliśmy zaprzestać igraszek. Na drugi dzień również próbowaliśmy, lecz nie potrafiłam osiągnąć podniecenia... I tak było przez resztę miesiąca. Tłumaczyłam to sobie tym, że jestem przed okresem i pewnie to burza hormonów nie pozwala mi się podniecić. Jestem już po okresie i niestety nadal nie umiem się podniecić. Z mojej pochwy nie wydostaje się już tyle wydzieliny co wcześniej, tak jakbym straciła panowanie nad tym organem. Nie czuję żadnego popędu. Jestem zaniepokojona tymże stanem. Proszę o odpowiedź.
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Inicjacja seksualna często u dziewczyn wzbudza duży lęk. Emocje te bywają tak silne, że mogą spowodować obniżenie popędu.
Proponuję abyś nie zmuszała się do odbywania seksu dopóki nie będziesz odczuwała normalnego popędu i nie wrócą Twoje reakcje genitalne (czyli naturalne zwilżenie pochwy). W momencie kiedy Wasze pieszczoty znów będą odbywały się "na luzie" i nie będziesz czuła żadnej presji, wszystko powinno wrócić do normy.

Pozdrawiam,
Magdalena Boniuk