Dlaczego nie odczuwam przyjemności seksualnej mając 19 lat?

mam brak przyjemności seksualnej… wcześniej dało się mnie chociaż podniecić, teraz nic na mnie nie działa. palcówka, minetka czy też seks nie dają mi jakichkolwiek przyjemności, po prostu czuje ze ktoś mi coś wkłada (przy seksie czasem boli). gdy robię komuś przyjemność również nie czuję podniecenia. od 2 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne, problem z podnieceniem pojawił się właśnie niedawno, ale brak przyjemności z seksu oralnego miałam od zawsze, czasem jedynie sama potrafiłam doprowadzić się do orgazmu łechtaczki ale to rowniez mi minęło w ostatnim czasie. od tygodnia nie biorę tabletek antykoncepcyjnych ale odstawienie nic nie zmieniło. co do seksu straciłam dziewictwo 2 tygodnie temu (mam 18 lat). bardzo zależy mi aby odczuwać przyjemność chociaż przy seksie, nie musi to być odrazu orgazm tylko po prostu uczucie przyjemności i podniecenia. co byście zrobili na moim miejscu? czy ktoś miał podobnie i udało mu się to zmienić?

Szanowna Pani,

Na brak odczuwanej satysfakcji seksualnej może wpływać kilka czynników. Jak sama Pani zaobserwowała u siebie - przyjmowana antykoncepcja doustna spowodowała najprawdopodobniej obniżenie libido, co zdarza się stosunkowo często. Odnośnie seksu oralnego - nie każdemu sprawia on przyjemność i nie ma sensu się do niego zmuszać. Bardzo ważne jest to, by budowała Pani świadomość własnych potrzeb, emocji i ciała. Z Pani wiadomości nie wynika, że jest Pani w związku - to również ma duże znaczenie. Bliskość emocjonalna i psychiczna są ważnymi składnikami bezpiecznego i udanego seksu, szczególnie na etapie, w którym kobieta odkrywa siebie w tym obszarze. Ponadto, okoliczności takie jak stres czy używki mogą odbierać zdolność do czerpania satysfakcji ze zbliżeń. Natomiast zadbanie o tzw.odpowiednią atmosferę, brak pośpiechu i rozluźnienie mogą pomóc w jej uzyskaniu. Jest Pani bardzo młodą kobietą - zachęcam do cierpliwości i otwartości wobec samej siebie, by działać w zgodzie z własną gotowością i poczuciem bezpieczeństwa.

Życzę dużo dobrego

Małgorzata Ziółkowska

www.strefa-ciszy.online