Dlaczego osoba nie jest w stanie poradzić sobie z emocjami?

Dzień Dobry Nie wiem co robić. Jeden z członków rodziny zaczął przechodzić emocjami bardziej niż osoba chora na raka. Zaczęła szukać zrozumienia Czemu nikt inny nie interesuje się tak jak ona chorobą mamy plus w dodatku nie potrafi na długo utrzymać miłej i nie odrzucającej od siebie rozmowy, osoba chora ze mną mieszkająca na raka wybucha złością,krzyczy kiedy się poprawia w mówieniu i tym co robi. Jak sobie radzić? Czy potrzebny jest tu psycholog?

Witam Panią. Być może zarówno osoba chora na chorobę nowotworową jak i jej otoczenie mogliby skorzystać z pomocy psychologicznej. To trudna i specyficzna sytuacja zarówno dla osoby chorej jak i bliskiego otoczenia. Dzięki wsparciu ze strony specjalisty wsparcie i pomoc dla osoby chorej mogą być bardziej trafione i mniej obciążone nadmiernymi kosztami. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam, warto skonsultować się z psychologiem. Warto skonsultować się z psychologiem ze specjalnością - psychoonkolog, która ma doświadczenie w pracy z osobami chorymi onkologicznie jak również rodziną osoby chorej, która również potrzebuje wsparcia. Pozdrawiam serdecznie

Choroba nowotworowa jest często trudnym sprawdzianem zarówno dla samego chorego, jak i jego otoczenia. Kiedy w grę wchodzą emocje, trudność w porozumieniu się, warto sięgnąć po pomoc specjalisty- psychologa lub psychoonkologa. Czasami wystarczy sama psychoedukacja odnośnie tego, jak postępować z chorym, a choremu - jak radzić sobie z trudnymi emocjami.
O formie wsparcia zadecyduje psycholog, po wstępnej diagnozie.

Pozdrawiam serdecznie.