Jak bliskim powiedzieć o raku?

rok temu na raka zmarł mój brat bliźniak ja i moja rodzina ciężko to przeżyliśmy. kilka dni temu dowiedziałem się że również jestem chory minęło kilka dni a ja dalej nie powiedziałem nic rodzicom i najbliższym co robić? jak im o tym powiedzieć?

Witam Pana,

porusza Pan bardzo bolesny temat, śmierć dziecka, rodzeństwa pozostawia ślad w psychice bliskich osób, matka niekiedy pogrąża się w smutku przez całe życie. Jest Pan młodym człowiekiem, chorobę nowotworową można przezwyciężyć, odpowiednio zastosowane leczenie, wsparcie społeczne jest bardzo pomocne w całym procesie leczenia. Zachęcam Pana do skorzystania z pomocy psychoonkologa (każdy szpital onkologiczny umożliwia pacjentom wsparcie psychologiczne) lub w innej placówce można skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty, łatwiej będzie Panu przetrwać ten trudny okres, proszę pamiętać - rak to nie wyrok, każdy organizm jest inny, genetyka ma wpływ, jednak wiara w pozytywny przebieg całego procesu leczenia, zaufanie i chęć podjęcia walki o życie ma duży wpływ na całokształt postępowania. Rodzina jest ogromnym wsparciem i o to proszę poprosić najbliższych, o wsparcie, w tym trudnym okresie. Proszę się nie poddawać, jest Pan młodym człowiekiem, proszę zawalczyć o swoje życie.
Pozdrawiam serdecznie