Dlaczego po zaplombowaniu ząb nadal boli?

Witam. Dwa dni temu zaplombowano (wypełnienie światłoutwardzalne) mi ząb trzonowy. Od tego czasu reaguje on bólem po kontakcie z zimnym (zdaje się, że także i z gorącym) płynem. Proszę o informację czym to może być spowodowane? Istnieje możliwość wyeliminowania tych dolegliwości bólowych? Dodam, iż pani stomatolog do zaplombowania tego zęba podeszła bardzo starannie (przed zaplombowaniem ten ząb przez dłuższy czas był częściowo otwarty, ponieważ poprzednia plomba się wykruszyła). Pozdrawiam.

Pomimo staranności mogło dojść do jakiegoś niedopatrzenia, które powoduje te dolegliwości. Podczas zakładania formówki na zęba ingeruje się w połączenie dziąsła z szyjką zęba co powoduje odsłonięcie wrażliwej szyjki, wytrawiacz może spłynąć też w tą okolice. Można przesuszyć zębinę, nie dopchnąć materiał. Zęba należy zbadać. Może wystarczy fluoryzacja.