Dlaczego pomimo leczenia ciągle kaszlę?

Witam. Od przeszło dwóch tygodni zmagam się z chorobą. Jeden lekarz i Duomox, drugi lekarz i Klabax. Do tego bardzo ostry kaszel (mokry) i tu przez 5 dni ACC, nastepnie Mucosolwan i znowu ACC. Problem w tym, że kaszel nadal się utrzymuje. Jest bardzo ostry. Nie czuję, żebym coś miała odkrztusić. Od czasu do czasu coś zaświszcze przy wdechu, ale bardzo rzadko. Od 2 tygodni nie palę papierosów. Czy jest to kaszel poinfekcyjny, czy już powód do zmartwienia?

Nie wykluczone, że jest to kaszel poinfekcyjny, który może utrzymywać się nawet 6 tyg., jednak nie mogę tego powiedzieć z pewnością bez osłuchania płuc. Konieczna jest wizyta u lekarza.