Dlaczego problem wszy i gnid u dziecka ciągle wraca?

Dziecko miało wszy i gnidy. Zasosowalam preparat, szampon dwukrotnie i usuwalam przez kilka dni gnidy. Włosy były czyste. Za kilka dni problem gnidy (wszy nie znalazłam) znów się pojawił. Zaczęłam leczenie i higienę włosów od początku. Znów włosy czyste. Po dwóch dniach po raz kolejny strzelilo coś na włosie. Kolejna kuracja, dodatkowo stosowalam prostownica. Za każdym razem zmiana i pranie codziennie pościeli, maskotek, ubrań, ręczników. Co dzień czyszcze głowę i znów znajduje nowe gnidy. Są malutkie, ledwo widoczne na włosach ale strzelają. Nie wiem już co robić. Nie znalazłam wszy A problem wciąż wraca. Jak to możliwe, co robić?

Szanowna Pani, być może dziecko przebywa w miejscu gdzie jest ognisko wszy i gnid, np. przedszkole/szkoła