Dlaczego skóra członka jest szorstka?

Witam. Nie wiem czy to problem ale zapytam. Otóż w chwili podniecenia na moim członku na czubku jest jakby szorstka skóra w dodatku podczas dalszych pieszczot spod napletka czasami wychodzi biały nalot, gesty. Nic nie boli ale nie wiem czy to normalne, partnerkę trochę odstrasza. Drugie pytanie to czy powinienem robić jakieś badania gdy chcemy z partnerka postarać się o dziecko ?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

biały, gęsty nalot może sugerować zakażenie grzybicze, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu swędzenie, pieczenie, lub nieprzyjemny zapach. Podobnie opisana przez Pana szorstkość może wskazywać na suchość skóry, czy stan zapalny wywołany np. infekcją.

Zalecamy udanie się do urologa, który Pana zbada, postawi jednoznaczną diagnozę i zaplanuje dalsze postępowanie.

Co do drugiego pytania, to istnieje kilka badań, które mogą Państwo wykonać. Należą do nich badania hormonalne, czy badania nasienia, które pozwolą na dokładną analizę zdrowia, przed staraniem się o dziecko. Nie są to działania, które muszą Państwo podjąć w tym momencie, jeśli jednak starania będą trwały ponad rok i nie przyniosą rezultatów, dopiero wtedy powinno się je wykonać.

Przed staraniami powinien Pan także udać się do urologa, w celu zdiagnozowania białego nalotu na penisie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.