Dlaczego u dziecka pojawiły się takie plamy na policzkach?

Dzień dobry. Córce wyskoczyły czerwone plamy na policzkach, gdy jest w pomieszczeniu jest on mocniejszy gdy jest na zewnątrz troszkę blednie (nie znika całkiem) na piersi też miala delitatne czerwone plamki. Miala w przedszkolu lekki stan podgorączkowy. Dodam ze nic nowego nie jadła, zadnych nowych płynów do prania czy proszku. Od czego to może być?
KOBIETA, 26 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

czerwone plamy na skórze mogą mieć wiele różnych przyczyn i niestety bez odpowiednich badań nie da się zdiagnozować problemu. Kilka potencjalnych przyczyn takiego stanu to: alergie skórne, infekcje wirusowe, potówki, czy podrażnienie skóry przez środki chemiczne (np. przez nowy proszek do prania). Może to być też początek różyczki, ospy, czy zapalenia skóry.

Tak czy inaczej, zalecamy udanie się z córką do lekarza, który po przeprowadzeniu odpowiednich badań będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę i zaplanować ewentualne leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/moga-byc-czerwone-brazowe-lub-zolte-sprawdz-co-oznaczaja-plamy-na-skorze/2

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.