Drapanie w klatce piersiowej i kołatanie serca

Witam, przez 3 dni z rzedu budzilo mnie o 4 rano kolatanie serca do t takie drapanie w klatce piersiowej,nad mostkiem, igielki i plytki oddech trwalo to ok godziny Dzisiaj mam taki stan + czasem mam ciezko zlapac glebszy oddech, jakbym mial odwaznik na klatcce szybko sie mecze, ciśnienie wieczór 96/66/72 wczesniej126/86/92. Nie mam zawrotow glowy, nudnosci itp, P.s kawy nie pije, nie pale, alkohol rzadko, lat 22 szczuply i uprawiam sport, lekow nie biore zadnych, miałem ostatnio kilka kleszczy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości RR i tętna są prawidłowe. Opisane objawy zdecydowanie wymagają jednak wykonania EKG oraz podstawowych badań laboratoryjnych pod kątem anemii i zaburzeń funkcji tarczycy. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem POZ.