Drobne wymiary trzylatka i niska waga urodzeniowa

Moje dziecko urodziło się o czasie (38 tyg.) z wagą poniżej 2500g i wzrostem 49cm. Dodam, iż nigdy nie paliłam i nie piłam alkoholu w czasie ciąży, nie chorowałam, nie mam nadciśnienia ani cukrzycy, astmy itp. Lekarze mówili, że synek nadrobi do rówieśników w pierwszym roku,ale tak się nie stało. Syn ma teraz trzy lata i nadal jest mniejszy, drobniejszy niż rówieśnicy (94cm,13kg).Byliśmy u endokrynologa, który stwierdził, że nie ma sensu kłaść dziecka do szpitala w celu wykonania badań.Co robić?

witam,
czy rodzice dziecka, dziadkowie są wysocy?
Czasami rodzinnie dziecko dziedziczy niższy wzrost.

Myślę że jeżeli endokrynolog nie widzi wskazań do badań diagnostycznych to nie ma sensu ich wykonywać na razie.

pozdrawiam