Druzy tarczy nerwu wzrokowego - czy grozi mi ślepota?

Witam! Chorowałam na boreliozę, potem zaczęły mi się problemy ze wzrokiem. Stwierdzono druzy tarczy nerwu wzrokowego. Leczę się w klinice w Katowicach i w Niemczech. Szukam lekarza lub osób chorujących na tę chorobę. Z tego co mi powiedziano, to mogę nagle oślepnąć i widzieć tylko kontury, wiem też, że nie ma na to leków ani sposobu, aby to zahamować. Proszę o podanie danych kontaktowych do lekarzy, którzy się tym zajmują i dokształcają się na bieżąco.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Druzy tarczy nerwu wzrokowego to schorzenie wrodzone, dziedziczne.
Polega na odkładaniu chialinowego materiału w obrębie tarczy nerwu wzrokowego. Można je zdiagnozować w trakcie badania dna oka (ale też USG czy angiografii fluoresceinowej).
Ponieważ duże druzy mogą uciskać włókna nerwowe, to może to doprowadzić do powstania mroczków w polu widzenia imitujących mroczki jaskrowe, natomiast nie wiem, skąd pomysł o nagłym oślepnięciu.
Obawiam się, że znalezienie okulisty specjalizującego się w druzach graniczy z cudem.
Każdy okulista jest w stanie je zdiagnozować, leczenie nie istnieje, stan wymaga jedynie obserwacji (okresowo należy wykonać badanie pola widzenia).
Pozdrawiam