Fantazje seksualne a wychowywanie dziecka

WITAM. MAM TAKI PROBLEM MOJ BYLY PARTNER OJCIEC MOJEGO DZIECKA MA PROBLEMY SEKSUALNE. ROSTALAM SIE Z NIM PONIEWAZ ZNALAZL INNA A TU OKAZALO SIE ZE ON MA PROBLEMY Z SEKSEM. NIE POTRAFI BYC Z JEDNA OSOBA CIAGLE SZUKA NOWYCH DOZNAN PRZEGLADA STRONY EROTYCZNE SZUKA CHETNYCH. SAM SIE PRZYZNAL ZE ZNOW MA INNA KOBIETE TYLKO DO SEKSU. MA CIAGLE WYOBRAZENIA SEKSUALNE. JAK MU POMUC JAK GO USWIADOMIC ZE TO NIE JEST NORMALNE A TEZ BOJE SIE O NASZEGO SYNKA ZE PRZYNIESIE JAKOMS CHOROBE. PROSZE O POMOC

Dzień dobry!

Każdy człowiek ma swoją specyficzną seksualność. Osoba uzależniona od seksu, pornografii itp. rzeczywiście może (podobnie, jak np. alkoholik czy hazardzista) zatrać realną ocenę rzeczywistości i być niedostatecznie odpowiedzialnym opiekunem dla małego dziecka. Nie musi tak jednak być. Być może problemy byłego partnera dotyczą jedynie jego sfery intymnej, a w opiece nad synem jest całkowicie godny zaufania? Podejmując liczne ryzykowne stosunki z wieloma partnerkami, zwiększa się ryzyko zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową.

Pozdrawiam!

Witam, skoro rozstaliście się Państwo i nie funkcjonujecie jako związek to o przeniesienie jakiś chorób nie musi się pani obawiać. Problemy seksualne taty na ten moment nie mają znaczenia dla waszego synka o ile nie udzieli się mu Pani napięcie i niepokój. Nie sądzę by miała Pani wpływ na partnera skoro odszedł, proszę raczej zadbać o siebie i dziecko. W relacji z ojcem dziecka skupić się wyłącznie na aspektach związanych z wychowywaniem syna, raczej nie komentować jego zachowań seksualnych oraz nie wchodzić z nim w kontakty tego rodzaju, gdyby prosił o radę to skierować go do seksuologa.Pozdrawiam