Głębokie przecięcie palca

Dzień dobry, kilka miesięcy temu dość głęboko przecięłam sobie palec wskazujący. Długo nie potrafiłam zatamować krwawienia, jednak po odkażeniu wodą utlenioną i nałożeniu solidnego opatrunku nie podjęłam żadnych innych działań. Upłynęło już sporo czasu i w miejscu, w którym skóra dość ładnie się zrosła, zrobiła się ona bardzo twarda, wręcz wystaje w postaci kulki (zgrubienia). Nie odczuwam bólu, jednak naciskając w miejsce zrostu wyczuwam pod spodem jakąś narośl. Proszę o radę.

Niestety w ten sposób zrosła się rana, która nie była zszyta czyli brzegi skóry nie zostały zbliżone. W dnie rany powstała tkanka ziarninowa w procesie gojenia, która została przerośnięta na zewnątrz naskórkiem co skutkuje właśnie twardym zgrubieniem.