Gronkowiec u 15-miesięcznego dziecka

Witam. Moja córka 15 miesięczna. Bierze juz miesiąc antybiotyki. Ma gronkowca pierwszy amoksilav nie podziałał dostała wysypkę po nim. Pózniej brała inny tez nie podziałał. Teraz bierze 2 tydz cefalexin widac ze zaczyna dzialac. Martwi sie zeby nic jej sie nie stało bo tak długo go bierze. Daje pro biotyk. Dziekuje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jakie jest pytanie? Dziecko powinno zostawać pod kontrolą pediatry, w razie wystąpienia działań niepożądanych dawka leki będzie modyfikowana. Leczenie powinno doprowadzić do wyleczenia podstawowej infekcji.