Grzybica pochwy - czym leczyć?

Witam, od dłuższego czasu borykam się z grzybicą pochwy i ciągle powraca. Moja Pani Ginekolog przepisała mi antybiotyk doustny, zażyłam wszystkie tabletki (16 tabl), ale nie pomogło. Nie przepisała mi żadnych globulek dopochwowych i mnie to zdziwiło. Mam pytanie, czy grzybice pochwy leczy się również antybiotykami doustnymi i czy przynoszą one pożądane skutki? Bo jak widać w moim przypadku nie pomogło. Dodam jeszcze, że w tym czasie nie współżyłam, także nie miałam możliwości zarażenia się od partnera. Dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie!

jest kilka sposobów leczenia grzybic narządów rodnych u kobiet - mogą być stosowane leki doustne, mogą być stosowane leki miejscowo, na przykład w postaci globulek, oraz można łączyć te dwie metody i podawać zarówno leki doustnie jak i miejscowo.
W zależności od użytych preparatów leczenie trwa określony czas.

Jeżeli w Pani przypadku metoda nie pomogła, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem, konieczna jest bowiem modyfikacja leczenia.

Proszę również rozważyć stosowanie preparatów pałeczek kwasu mlekowego, które mogą być także stosowane w różnych formach, a pomagają utrzymać prawidłową florę bakteryjną. Są dostępne bez recepty.

Pozdrawiam