Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzybica pochwy - czym leczyć?

Witam, od dłuższego czasu borykam się z grzybicą pochwy i ciągle powraca. Moja Pani Ginekolog przepisała mi antybiotyk doustny, zażyłam wszystkie tabletki (16 tabl), ale nie pomogło. Nie przepisała mi żadnych globulek dopochwowych i mnie to zdziwiło. Mam pytanie, czy grzybice pochwy leczy się również antybiotykami doustnymi i czy przynoszą one pożądane skutki? Bo jak widać w moim przypadku nie pomogło. Dodam jeszcze, że w tym czasie nie współżyłam, także nie miałam możliwości zarażenia się od partnera. Dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam
ponad rok temu

Łagodzenie bólu porodowego - oddychanie, relaks, poród rodzinny

Ból porodowy jest czasem bardzo trudny do zniesienia. Jak sobie z nim poradzić? Sprawdź, jak można naturalnie złagodzić przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Witam serdecznie!

jest kilka sposobów leczenia grzybic narządów rodnych u kobiet - mogą być stosowane leki doustne, mogą być stosowane leki miejscowo, na przykład w postaci globulek, oraz można łączyć te dwie metody i podawać zarówno leki doustnie jak i miejscowo.

W zależności od użytych preparatów leczenie trwa określony czas.

Jeżeli w Pani przypadku metoda nie pomogła, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem, konieczna jest bowiem modyfikacja leczenia.

Proszę również rozważyć stosowanie preparatów pałeczek kwasu mlekowego, które mogą być także stosowane w różnych formach, a pomagają utrzymać prawidłową florę bakteryjną. Są dostępne bez recepty.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety