Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzybica pochwy - czym leczyć?

Witam, od dłuższego czasu borykam się z grzybicą pochwy i ciągle powraca. Moja Pani Ginekolog przepisała mi antybiotyk doustny, zażyłam wszystkie tabletki (16 tabl), ale nie pomogło. Nie przepisała mi żadnych globulek dopochwowych i mnie to zdziwiło. Mam pytanie, czy grzybice pochwy leczy się również antybiotykami doustnymi i czy przynoszą one pożądane skutki? Bo jak widać w moim przypadku nie pomogło. Dodam jeszcze, że w tym czasie nie współżyłam, także nie miałam możliwości zarażenia się od partnera. Dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam
ponad rok temu

Palenie vs. karmienie piersią

Witam serdecznie!

jest kilka sposobów leczenia grzybic narządów rodnych u kobiet - mogą być stosowane leki doustne, mogą być stosowane leki miejscowo, na przykład w postaci globulek, oraz można łączyć te dwie metody i podawać zarówno leki doustnie jak i miejscowo.

W zależności od użytych preparatów leczenie trwa określony czas.

Jeżeli w Pani przypadku metoda nie pomogła, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem, konieczna jest bowiem modyfikacja leczenia.

Proszę również rozważyć stosowanie preparatów pałeczek kwasu mlekowego, które mogą być także stosowane w różnych formach, a pomagają utrzymać prawidłową florę bakteryjną. Są dostępne bez recepty.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy