Guzek w płacie tarczycy a rak tarczycy

Proszę o pomoc. W prawym płacie tarczycy słabo odgraniczony guzek 10x6 mm hypoechogenny. Czy to może być złośliwe? ft4 16,9 tsh 1,7

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Na podstawie samego opisu badania usg nie jest możliwe postawienie diagnozy. W przypadku wykrytego u Pani guzka niewątpliwie konieczna jest biopsja tarczycy (BAC) i konsultacja u lekarza endokrynologa.