Higiena jamy ustnej po ekstrakcji zęba

Witam od usuniecia mojej dolnej piatki minelo 1,5 doby.mam pytanie jak utrzymywac higiene jamy ustnej?slyszalam ze nie moge plukac aby nie utworzyl sie suchy zebodol,mylam zeby i w zebodole zauwazylam resztki jedzenia .mam nie zwracac uwagi czy w jakis sposob sie ich pozbyc?

Witam, płukać rzeczywiście nie powinno się ale w dniu, w którym ząb był usuwany. Od następnego dnia może Pani płukać i wykonywać wszystkie zabiegi higieniczne, które Pani wykonywała przed ekstrakcją. Nie wolno tylko niczym grzebać ani dłubać w ranie a wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam