Higiena w miejscu wycięcia przetoki włosowej na kości ogonowej

Witam. Jestem po zabiegu wyciecia przetoki włosowej na kości ogonowej i posiadam 7 szwów. Czy mogę normalnie myć te miejsce ? Nic się nie stanie ? Boje się, że pekną szwy lub coś w tym stylu :(

Witam. Szwy od mycia nie pękną, jeśli to od infekcji w ranie, która w tej chorobie jest normalnym zjawiskiem. Jeśli nie będzie infekcji rana się zagoi. Po umyciu wskazzane jest odkażenie rany octeniseptem i przyłożenie opatrunku maściowego, który wspomaga gojenie - np alantan.

Nie znam zakresu operacji-nie mogę wiec odpowiedzieć. Dlaczego nie pyta Pan o to operatora??? Na ogół po ok.24h od operacji można myć krótko pod prysznicem letnia wodą , ale moje słowa nie są wiążące z powodu jw , zż