Jak wygląda gojenie się takiej rany po operacji laparoskopowej?

18 grudnia miałam zabieg laparoskopii usuniecia pecherzyka żółciowego. Dren został wyciągnięty po 24h. Na ranę nie został założony szew. Został tylko naklekony opatrunek. Jak wygląda proces gojenie się takiej rany. Co powinno mnie zaniepokoic.

Dzień dobry, rany po laparoskopii zwykle goją się dobrze, przez rychłozrost, trzeba codziennie zmienić opatrunek, odkazić octeniseptem i zakleić jałowym opatrunkiem, szwy zwykle usuwa się po 7-10 dniach. Objawy niepokojące to zaczerwienienie rany i ból , w takim wypadku proszę skontaktować się z lekarzem najlepiej w ośrodku gdzie odbyła się operacji.