Usuwanie ropnia kości ogonowej a krwawienia

Witam. Trzyclata temu mialam wycinanego ropnia kosci ogonowej. Rana byla nie zszywana. Przez okolo miesiac rano I wieczorem po operacji rana byka czyszczona w srodku. Chirurg mowil, ze mam przetoke. Teraz po prawie 3 latach zauwazulam po nocy krew miedzy posladkami! Nie wiem czy to z rany, czy z przetoki , wydaje mi sie ze z przetoki ( taka czarna kropka?) . Jestem bardzo daleko od kraju, nie moge tutaj isc do zadnego lekarza z tym. Prosze mi powiedziec, czy to nie bezpiecznie? Co mam z tym

Pielęgnować miejscowo - regularne przemywanie (np. roztwor do higieny intymnej, ew. ziołowy).
Tzw przetoka włosowa może mieć charakter nawrotowy. Na szczęscie poza przypadłością miejscową nie wiąże się z wielkim ryzykiem ogólnoustrojowym przy właściwej pielęgnacji.
W miarę możliwości należy pokazać się chirurgowi.