Interpretacja wyników Toxoplazmy IgM

witam, prosze o pomoc w interpretacji wyniku toxo wynik pierwszy z 12.07. (6 tydzień ciąży) igg 650 igm dodatni (niestety nie podali dokładnej wartości) wynik z 07.09. robiony w innym laboratirum (15 tydzień ciąży) igg 650 igm wątpliwy 0,59 normy ujemny >0,55 wątpliwy 0,55-0,64 dodatni >0,64
ponad rok temu

Witam serdecznie. Pierwszy wynik wskazywał na obecnie toczące się zakażenie. Przy wyniku IgM wątpliwym nie ma pewności, że nie jesteś chora na toksoplazmozę. Stąd też lekarz może zalecić Ci kolejne powtórzenie badań. Wynik powyżej 300 jednostek przeciwciał IgG może oznaczać niedawne lub trwające zakażenie.