Izolacja, mania prześladowcza, urojenia i omamy u żony

Moja żona (24 l) od 10.2011 zażywała Mozarin 10 mg. Przerwała ze względu na plan.ciążę w 08.2013. W trakcie ciąży zażywała hydroxyzynę. Po porodzie powróciła do Mozarinu. Uciekła do rodziców. Izoluje się, boi się wyjśc na spacer z córką, ma manie prześladowczą, urojenia zdrady, z miejsc publ. stara się jak najszybciej uciec do budynku, trzyma kurczowo telefon. Zmieniła wygląd. Miała też omamy (kilka razy rzekomo broniła się przed gwałtem). Nie ma świadomości, że coś jej dolega. Co to może być?

Witam,

zachęcam Pana żonę do kontaktu z lekarzem psychiatrą, najprawdopodobniej potrzebuje leczenia farmakologicznego.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam
Uważam, że na podstawie jedynie takich informacji nie można stawiać żadnej diagnozy. Powinien Pan namówić żonę na wizytę u lekarza psychiatry, który przeprowadzi dokładne badanie i na tej podstawie określi co jest przyczyną dolegliwości, które obserwuje Pan u żony.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak