Jak długo można stosować Sulfalazynę?

witam, chciałam zapytać jak długo powinno trwać leczenie sulfosalazyną? czy jezeli jest poprawa po 2 tygodniach przyjmowania i skonczyly mi sie juz leki to powinnam udac sie do lekarza? czy moge na tym zakonczyc leczenie? W kolonoskopii wyszedł stan zapalny jelita grubego i z tego powodu przyjmowalam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Długość terapii zależy od stanu klinicznego pacjenta, dlatego wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego w takim wypadku jest niezbędna. Będzie mógł on stwierdzić czy dalasza farmakoterapia jest potrzebna.