Jak długo powinno brać się ten lek?

Chcialam uprzejmie zapytac neurologa, jak dlugo po "malym udarze"- uszkodzenie naczyn mozgowych, powinno sie brac lek polfilin? Czy bez ograniczenia czasowego do konca zycia, bo jest on zabezpieczeniem przed kolejnym udarem? Czy lek polfilin moze powodowac przy dlugim okresie brania przekrwienie blony sluzowej zoladka a tym samym jego staly stan zapalny i co za tym idzie problemy z trawieniem, tolerancja np. surowych owocow?

Witam! Przyjmowanie tego leku jest i profilaktyczne i lecznicze. Ma zapobiegać incydentom naczyniowym i w zasadzie powinien być stosowany przewlekle. Powodzenia W. Łuczkowski.