Jak długo powinny utrzymywać się dolegliwości po zwichnięciu palca?

Witam, mam pytanie związane ze złamaniem/ zwichnięciem małego palca u nogi, do którego doszło 5 tygodni temu. Biegnąc na boso na plazy uderzyłam w kamień i miałam ranę otwarta zaraz pod paznokciem, obrzęk palca, zasinienie oraz żółty pęcherzyk na palcu. Poszłam do ratownika na plazy aby wyczyścił mi ranę i mimo bólu, przez pare dni chodziłam (dość sporo). Po tygodniu wybrałam się do lekarza i na zdjęcie rtg. Niestety lekarz nie bul pewny czy to jest złamanie ale kazał wiązać 5ty palec z 4tym. Na zdjęciu widać było tez piasek w palcu. Minęło 5 tygodni, palec nadal jest opuchnięty, boli od 5 tygodni codziennie, nie widzę żadnej poprawy. Od paru dni jest tez zaczerwieniony i moze troszkę cieplejszy. Nie wiem co robić no lekarz mówi ze jest ok. Proszę o poradę i dziękuje

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. należy unieruchomić palec na ok 2 tygodnie a następnie w przypadku nieustępowania dolegliwości udać się do ortopedy. Pozdrawiam.