Jak długo utrzymują się dolegliwości bólowe po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego?

Witam bardzo boli mnie po operacji wycięcia wyrostka kiedy ból minie? Jakieś rady w jakiej pozycji spać ?

Szanowna Pani, wszystko zależy od tempa gojenia rany oraz sposobu w jakim wykonano zabieg- laparoskopowo czy na otwarto. Ból utrzymuje się na ogół przez kilka dni, dlatego zaleca się przyjmowanie leków przeciwbólowych.