Jak działa na organizm Thyrozol?

Nadczynność tarczycy Mam pytanie odnośnie leku thyrozol, z powodu świeżo wykryte choroby Gravesa Basadova został mi przepisany ten lek w dawce 2x 20mg dziennie, od 12 lat borykam się z zaburzeniami odżywiania, (zdiagnozowano anoreksję) w chwili obecnej jestem wyleczona, lecz nadal obawiam się że mogła bym dużo przytyć, proszę mi powiedzieć czy thyrozol powoduje wzrost wagi, jestem przerażona mam nawet myśli żeby nie leczyć tarczycy wiem że jest tu i bardzo głupie ale właśnie tak czuję, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Lek. Michał Lenard

Ten lek może powodować wzrost masy ciała, ale objaw ten występuje przede wszystkim przy przyjmowaniu zbyt dużej dawki. W razie wątpliwości warto skonsultować się z psychiatrą. Pozdrawiam!