Jak leczyć opuchliznę nogi po zranieniu?

Witam dwa tygodnie temu stanąłem na gwoździa był zardzewialy okladalem stopę rywanolem oraz sposobami babci. Opuchlizna zeszła ale noga jest czerwona ale nie boli jak chce stanąć To mnie kluje i boli mnie mały palec... Co zrobić

Proponuję zgłosić się do lekarza, po tego typu zranieniu może zrobić się duży odczyn zapalny, ropień lub ropowica. Obecnie nie stosuje się rivanolu bo bakterie są na niego oporne. Proszę miejscowo zastosować okład rozgrzewający tj. spirytus i np. octenisept w proporcjach 1:1. Powinien się Pan zaszczepić p/tężcowo jeżeli nie ma Pan aktualnego.