Co oznacza ten wynik ANA 2?

Witam podejrzewam u siebie chorobę autoimmunologiczną ZZSK. Mam dodatnie HLA-B27. Od paru dni zaczęły mi wychodzić coś jakby ledwo widoczne rumienie. Zrobiłem sobie badania ANA. ANA 1 Immunofluorescencji NIE STWIERDZONO ANA 2 Immunofluorescencji NIE STWIERDZONO Rozcieńczenie wyjściowe surowicy 1:100. Na wynik ANA 3 wciąż czekam. Co oznacza ten wynik ANA 2? Naczytałem się że 1:100 jest pozytywny.

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro przeciwciał nie stwierdzono, to wynik jest ujemny. Różne laboratoria mogą mieć różne normy.