Jak leczyć pęknięcie kości w stopie u 20-latki?

Pęknięta kość przy dużym palcu w prawej stopie. Witam. 6 maja źle stanęłam . Noga spuchła i w okolicach palców była sina . Na SORZe powiedziano mi że dolegliwość ustąpi po 2 tygodniach ( było robione prześwietlenie ale nic nie wykazało). Jednak nie stan się nie poprawił. Ortopeda po prześwietleniu stwierdził że kość przy duży palcu jest pęknięta. Zalecił założenie bandaża uciskowego i twarde obuwie. Do tej pory dolegliwości nie ustąpiły. Co powinnam zrobić ? Z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję skonsultowanie problemu z drugim ortopedą, który Panią zbada, oceni prześwietlenie i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pomóc może też konsultacja z fizjoterapeutą, który może zalecić odpowiednie ćwiczenia i zabiegi. Pozdrawiam!