Jak leczyć tę dolegliwość oczu u dziecka?

Witam. Dziecko 2 miesięczne ma plamkę na oku. Okulista stwierdził skórzakotłuszczak. Jak leczyć?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywana przez Panią dolegliwość, zwana skórzakiem, ujawnia się już w okresie życia płodowego dziecka. Polega ona na pojawieniu się małego guzka na oku, który w przyszłości może się przyczyniać do wad wzroku, takich jak astygmatyzm czy niedowidzenie, dlatego powinno się go usunąć zaraz po diagnozie.

Ta przypadłość objawia się zaczerwienieniem oka i jego ciągłym łzawieniem, może też powodować częste zapalenia rogówki oraz jej owrzodzenie.

Narośl usuwa się za pomocą zabiegu chirurgicznego. Polega on na wycięciu fragmentu ze skórzakiem, pamiętając, żeby być dokładnym w celu uniknięcia jego ponownego pojawienia.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który skupia się na wadach wzroku, mogących wystąpić jako powikłania skórzakotłuszczaka:

https://portal.abczdrowie.pl/wady-wzroku-kilka-waznych-informacji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.