Jak leczyć te swędzące zaczerwienienia?

Witam. Mam pytanie córcia ma 6 lat od jakiegoś czasu zauważyłam u niej na stopkach i tylko na stopach , zaczerwienienia robią się plamki swędzące . Byłam u pediatry ale on twierdzi ze nic złego sie nie dzieje przepisał maśc Elocom w ogóle niema poprawy one od czasu do czasu się pojawiają i są wyraziste i bardzo swędzą córkę a czasem jak by ich w ogóle nie było najczęściej takie nasilenia robią się wieczorem . A córcia strasznie się męczy z tym . Pomocy

Dzień dobry,

Polecamy stosowanie Kremu trójaktywnego Emolium z zawartością polidokanolu, który łagodzi odczucie świądu. Produkt jest zalecany do pielęgnacji i regeneracji skóry bardzo suchej i uporczywie swędzącej. Proszę rozważyć zmianę obuwia, skarpetek lub zmienić proszek stosowany do prania, który potencjalnie może uczulać córkę ze względu na zawarte w nim np. barwniki.

Zachęcamy również do konsultacji z innym lekarzem, który oceni ponownie stan skóry dziecka i będzie mógł udzielić szczegółowych zaleceń.

Pozdrawiamy,
Zespół Emolium (w konsultacji z działem medycznym Sanofi)