Jak leczyć to rozmazywanie obrazu?

Dzień dobry, mam 21 lat wadę wzroku -1,25 i -1,00 od jakiś 2miesiecy zaczął mi się rozmazywać obraz. Żeby zobaczyć coś dokładniej muszę chwilę patrzeć na tą rzecz by wyostrzył się obraz. Zauważyłam też że moje źrenice od tego czasu są bardzo duże ( prawie nie widać mojego koloru oczu) nie dzieje się tak tylko w ciemnych pomieszczeniach lecz także gdy jest bardzo jasno. Nie zażywam żadnych substancji psychoaktywnych, alkoholu ani papierosów. Nie bolą mnie oczy. Jedynie pod koniec dnia mam wrażenie że są dość suche. Osoby z mojego otoczenia zawsze zwracaja uwagę na te duże źrenice. Czy może być to spowodowane?

Witam.tak,szerokie źrenice to nadczynnosc ukladu parasympatycznego.wplywa to na gorsze ,zamazane widzenie. To jest odruchowa czynnosc nerwow parasympatycznych,odruch strachu i ucieczki.proponuję spokojnie obserować,moze jakas neospasmina czy melisa nie zaszkodzi.potem w razie braku poprawy do neurologa.pozdrawiam serdecznie