Jak leczyć trzeci migdał u dziecka?

Młody oddycha przez buzie i w nocy troszkę chrapie zaczęło się jak młody zaczął chodzić do przedszkola tydzien w przedszkolu trzy tygodnie w domu lekarze nie wiedzieli co jest i za każdym razem dawali antybiotyki dwa tygodnie temu poszliśmy prywatnie na prześwietlenie i specjalista powiedział ze to trzeci migdal wtedy wszystko bylo ok w zeszlym tygodniu poszedł do przedszkola i to samo czy mozna mu jakos pomoc jakies kropelki lub coś przeciwzapalnego dac mu proszę o pomoc Wojtek

Lek. Katarzyna Szymczak

Są leki, które moga spowodować zmniejszenie się migdałka (na portalu nie może podawać nazw preparatów), ale nie u kazdego sa one skuteczne, pod uwagę można także brać usuniecie migdałka, radziłabym w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem.
Pozdrawiam