Jak leczyć zaburzenie encopresis u dziecka?

Witam, poszukuję dobrego psychologa i terapii dla mojego 11 letniego syna z zaburzeniami emocjonalnymi ( oraz z zespołem encopresis) zależy mi na tym by był to mężczyzna. Poszukuję też dobrego pediatry, który mógłby nam pomóc i udzielić odpowiednich wskazówek dot.leczenia tego zaburzenia. Z góry dziękuję:)

Dzień dobry. W przypadku jedenastoletniego chłopca nie mówimy o zaburzeniach emocjonalnych dziecka , ale trudnościach wychowawczych rodziców/opiekunów. Najskuteczniejszym wsparciem dla dziecka jest bliski mu i kompetentny dorosły Bezpośrednia praca psychologa z dzieckiem jest najczęściej przeciwwskazaniem w takim przypadku, gdyż powoduje dodatkowy stres i ogólnie ma niewielki wpływ na ogólną sytuację dziecka, która jest w zasadzie całkowicie uzależniona od umiejętności wychowawczych dorosłych. Pracuję z rodzicami prowadząc konsultacje wychowawcze. Jeżeli jest Pani zainteresowana współpracą, proszę umówić się na wizytę (bez dziecka) dla rodzica/rodziców/opiekunów pod poniższym linkiem:

https://ranking.abczdrowie.pl/d/anna-demarczyk-psycholog-warszawa-74814

Pozdrawiam.

Witam.
W Warszawie ma Pani szeroką ofertę pomocy terapeutycznej dla dziecka, jak również dla rodziny. W przypadku dzieci, czy nastolatków część psychologów proponuje pracę z rodziną. Inni jednak prowadzą nastolatka indywidualnie, zwłaszcza, gdy terapia rodzinna nie jest możliwa. Przyczyny trudności bowiem nie wynikają jedynie z problemów interpersonalnych, ale również są wynikiem konfliktów i dylematów wewnętrznych samego nastolatka.
Na stronie Polskiego Towarzystwa Psychologicznego znajduje się lista certyfikowanych psychoterapeutów. Są to osoby, które nie tylko ukończyły całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii, ale również spełniły szereg warunków formalnych dotyczących ciągłego doskonalenie swojej wiedzy i zdały egzamin zawodowy. Oprócz tej listy mogę polecić również listę terapeutów na stronie Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Pychoanalitycznej. Proszę poszukać osoby zajmującej się terapią młodzieży i umówić się na konsultacje.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl