Jak mam zinterpretować ten wynik testu ciążowego?

Miesiączka spóźnia mi się już 7 dni. Do tej pory jeszcze nie tłumaczyłam sobie tego ewentualną ciążą, lecz tym, że w ciągu ostatniego miesiąca bardzo schudłam. Kiedyś miałam już tak, że po „chudym” miesiącu, miesiączka powróciła za 2 miesiące.
Postanowiłam jednak zrobić test ciążowy. Pojawiła się najpierw jedna kreseczka, która wskazuje, że ciąży nie ma, lecz za chwilę pojawiła się następna, która wskazywała, że wynik jest odwrotny, jednak jest ona bardzo, ale to bardzo jasnoróżowa.
Proszę o pomoc, bo nie wiem czy mam się już zacząć cieszyć, że zostanę mamusią, czy nadal próbować.
Dziękuję:)

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pierwsza kreska, o której Pani mówi jest tzw. paskiem kontrolnym. Wskazuje ona, że mocz dostał się do obszaru testu, w którym następuje reakcja chemiczna odpowiedzialna za wskazywanie ciąży. Jest ona po to, aby unikać wyników fałszywie ujemnych, kiedy test jest przeprowadzony nieprawidłowo.
Pojawienie się drugiej kreski oznacza ciążę, nawet jeżeli jest ona wyraźnie bledsza od kreski kontrolnej. Także gratuluję zajścia w ciążę i zachęcam się do zgłoszenia do lekarza ginekologa w celu umówienia wizyty w najbliższym czasie.

Pozdrawiam serdecznie!