Jak naprawić sytuację rodzinną?

Moje pytanie brzmi co mam zrobić w mojej trudnej sytuacji -gdyż źródłem konfliktów w mojej rodzinie jest renta socjalna która nie wystarcza nawet na podstawowe potrzeby i bardzo często dochodzi z tego powodu do kłótni rodzinnych ,ponieważ rodzina zarzuca mi że mnie utrzymuje ,W jaki sposób można mi pomóc ?

Dzień dobry, jeżeli konflikty są spowodowane trudnościami finansowymi warto zastanowić się czy nie jest Pan wstanie podjąć jakiejś pracy. Często są miejsca gdzie właśnie renciści mogą sobie zarobić trochę pieniędzy co zapewne znacząco poprawia komfort ich życia .
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, z opisu Pana sytuacji nie wynika, z jakiego powodu ma Pan przyznana rentę. Jeśli jest Pan chory i nie może pracować, to zostaje jedynie rozmowa z żoną, że jest to dla Pana przykra sytuacja, a jej zarzuty dodatkowo pogarszają Pana trudny stan. Może Pan również poszukać wsparcia u psychologa w Poradni Zdrowia Psychicznego (tam wizyty są na NFZ) albo udać się tam wraz z żoną i wspólnie omówić Wasz problem.

Witam, nie napisał Pan z jakiego powodu jest pan niezdolny do pracy, a tak naprawdę jest to jednak najprostszy sposób na podreperowanie domowego budżetu. W ostatnich latach wprowadzono wiele przywilejów dla osób zatrudniających rencistów, dlatego znalezienie pracy mogłoby się okazać łatwiejsze niż Pan przypuszcza (oczywiście zależy to również w dużej mierze od Pańskiego miejsca zamieszkania, ale na ten temat nie podał Pan informacji). Pozdrawiam, Monika Góra
www.psycholog.mail.pl