Jak odchudzić brzuch u 12-latki?

Mam 12 lat i 158 wzorstu. waże 46 kg. chciałabym bardzo schudnąć przedewszystkim z brzucha, ale także z ud. strasznie sie wstydze że mam duży brzuch. proszę o pomoc. jakieś ćwiczenia. dużo razy przechodziłam na dięte ale zawsze po 2 dniach sie poddawałam gdyż nie mogłam sie przyzwyczaić. może jakieś ćwiczenia?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zdecydowanie odradzam stosowanie diet dostępnych w internecie, które drastycznie ograniczają kaloryczność posiłków. Organizm w fazie intensywnego rozwoju bardzo na tym ucierpi. Zdecydowanie lepiej jest wprowadzić zdrowy tryb życia poprzez regularność posiłków, wybór zdrowych produktów bogatych w błonnik, codzienne spożywanie świeżych warzyw i owoców, koncentrowanie się na produktach o niższej zawartości tłuszczu (chude produkty mleczne, chude mięso). Ważna jest także obróbka technologiczna - polecam dania gotowane na parze i w wodzie, lub pieczone w folii. Wykluczeniu powinny podlegać wszelkiego rodzaju kaloryczne przekąski - batony, czekolada, cukierki, desery, słone przekąski, dosładzane soki i napoje typu cola, fanta.
Zdrowe odżywianie wpływa na normowanie masy ciała z korzystnym efektem zdrowotnym i bardzo dobrym samopoczuciem.
W kwestii aktywności fizycznej proponuję codzienne ćwiczenia - minimum 30 min. Wykształcenie takiej regularności wpłynie korzystnie na metabolizm. Warto wykorzystać ćwiczenia modelujące brzuch - polecam artykuł http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch#