Jak organizm odczuwa 30-minutowe opóźnienie w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Dokładnie tydzień temu rozpoczęłam stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Lekarka przepisała mi Vibin. Polecała stosowanie o zbliżonej godzinie, stąd moje pytanie. Pierwsza tabletkę wzięłam dokładnie o 20:11, kolejna kilka minut później, i w sumie, ponownie o założonej godzinie (20:11) wziąść tabletki już mi się nie udało. Zastanawiam się, czy ochrona w tej sytacjii jest zmniejszona? Jak organizm odczuwa 30 minutowe opóźnienie przy tym zabezpieczeniu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
30 minutowe opóźnienie jest dopuszczalne. W razie wątpliwości proszę udać się na ponowną wizytę do lekarza.