Jak pomóc partnerowi uporać się ze śmiercią ojca?

mpjemu chlopakowi zmarl tata z ktorym byl zzyty .nie mieszkamy razem.jak mam go wesprzec pomoc mu w tych trudnych chwilach?isc na pogrzeb czy nie ?nigdy nie mialam podobnej sytuacji

Witaj,
najlepiej zapytać samego chłopaka o to, jak i czy możesz mu pomóc oraz zadeklarować,że w razie potrzeby może na Ciebie liczyć.To jest przezycie,które może na jakiś czas oddalić Was,zająć jego myśli zgodnie z procesem żałoby.Jednym słowem powinnaś mieć dużo delikatności i niczego nie przyspieszać mimo,że jest Ci ciężko.Ale wiedząc o tym ,możesz informować go,że i Tobie jest ciężko,że Ty również jesteś bezradna w tej sytuacji.Taki rodzaj nieintruzywnego kontaktu ułatwi Wam bycie ze sobą.
Pozdrawiam serdecznie