Jak poprawić relacje z chłopakiem?

Dzień dobry.Moim problemem jest to ,że nie umiem zrozumieć chłopaka, jeszcze miesiąc temu było dobrze,a teraz mam wrażenie ,że robi wszystko aby mnie do siebie zniechęcić , odzywa się kiedy chce (mało i nie jest miło jak kiedyś) mówi ,ze się czepiam i on ma dość . Ciągle jest siłownia i siłownia . Zapytałam czy chce ze mną zamieszkać mowi ,ze oczywiscie ,ale nie bedzie go caly dzien bo praca a pozniej silka . Nie wiem czy on sie bawi ? Szukamy oboje pracy , czy to moze przez stres taki jest ?

Dzień dobry, oczywiście jego zachowania mogą brać się ze stresu. Jednak to co najważniejsze, to priorytety. Jak dobrze zrozumiałam on podkreśla, że jego to siłownia i że nie ma tam za dużo miejsca dla Pani, a to nie buduje relacji. Warto się zastanowić czy chce Pani tworzyć taki związek? Jeżeli nie, to ważna, jak nie decydującą będzie szczera rozmowa. Takie zachowanie partnera ma duży wpływ na Pani poczucie własnej wartości, warto więc stawiać granice, żeby chronić siebie.
Pozdrawiam A. Pacia

Być może chłopak faktycznie potrzebuje trochę czasu i przestrzeni dla siebie? Warto zastanowić się, czy podobnie rozumiecie związek i relację, czy macie podobne oczekiwania wobec siebie i spędzanego wspólnie czasu? Być może to co dla Pani jest zbyt małą ilością wspólnego czasu, dla partnera jest wystarczające?
Jest także możliwe, że z jego strony zaangażowanie i motywacja do związku wygasły i stąd wycofanie oraz dystans. Jest możliwe także że wycofanie wynika z innego powodu (stresu związanego z poszukiwaniem pracy, chorobowego itp.
Danie sobie jakiegoś czasu na przemyślenie i wrócenie do rozmowy za kilka, kilkanaście dni może być także dobrym pomysłem.